کوهنوردی, گردشگری

مصاحبه با توماس فریدریچ

سالی پر از اتفاق برای توماس فردریش بود. این متخصص پاراگلایدر 20 ساله از گراتس در تابستان امسال هنگامی که در ردبول ایکس آلپ شرکت کرد رویایش به حقیقت پیوست. با این حال ، پس از شروع موفقیت آمیز ، او مجبور به بازنشستگی شد هنگامی که در هنگام فرود سخت به خودش آسیب رساند. او جوانترین ورزشکاری بود که در این مسابقه شرکت کرد. “چنین شکست هایی سخت است ، اما شما باید از هر تجربه ای درس بگیرید.” با نگاهی به آینده ، تامی با انگیزه و مثبت است. در حال حاضر ، او برای مسابقه بعدی “پیاده روی و پرواز” برنامه ریزی می کند. از ورزشکار سالوا پرسیدیم که او در مورد ردبول ایکس آلپ چه احساسی دارد ، چه چیزی بیشترین تاثیر را گذاشت و در مورد برنامه های او برای ماه های آینده پرسیدم.

Red Bull X-Alps 2021 شما چطور بود؟

با نگاهی به اولین مسابقه ردبول ایکس آلپ ، احساس خوبی نسبت به آن دارم. مطمئناً در ابتدا کار ساده ای نبود ، اما روز به روز ، ما بیشتر و بیشتر به آن پرداختیم ، ما به طور کامل به عنوان یک تیم کار کردیم و در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفتیم. البته ، ممکن است اتفاقاتی بیفتد که انتظارش را ندارید ، اما این دقیقاً همان چیزی است که Red Bull X-Alps را بسیار خاص کرده است. و اینها اغلب تجربیاتی هستند که بیشتر از آنها یاد می گیرید تا در مسابقه بعدی خود استفاده کنید.

برداشت شما از “احتمالاً سخت ترین مسابقه ماجراجویی جهان” چیست؟

از این مدت کوتاه برداشتهای زیادی وجود دارد. رقابت وجود دارد و سپس خود مسابقه وجود دارد – زمان فقط می گذرد و همه سریعتر از حالت عادی اتفاق می افتد. این فقط یک رویداد ورزشی است که به زمان نیاز دارد تا همه چیز را پس از آن-برای جمع آوری گزارش-انجام دهید. من واقعاً از مسابقه و روزهایی که در کنار تیمم بودم لذت بردم.

چیزی بود که به طور خاص شما را تحت تاثیر قرار داد؟

من واقعاً از همه اعضای تیمم سپاسگزارم ، از حمایت آنها صرف نظر از اینکه اوضاع چگونه پیش رفت. این واقعیت که ما آن را با هم ساخته ایم. روحیه و انگیزه خود را بالا نگه داشتیم. این امر به خصوص من را تحت تأثیر قرار داد.

آیا می خواهید در Red Bull X-Alps بعدی شرکت کنید؟

من قطعاً می خواهم برای نسخه بعدی Red Bull X-Alps در سال 2023 در ترکیب اصلی قرار بگیرم.

برنامه آموزشی شما در حال حاضر چگونه است؟

در حال حاضر ، من هفته ای 10-15 ساعت تمرینات استقامتی انجام می دهم. تمرینات من اساساً شامل پیاده روی و پرواز ، دویدن ، دوچرخه سواری و تمرینات قدرتی و تثبیت کننده است. به طور طبیعی ، این نیز زمان زیادی برای پرواز باقی می گذارد. من تمرینات زیادی را با بال انجام می دهم تا بتوانم خود را به عنوان خلبان توسعه دهم. من کارهای زمینی زیادی انجام می دهم. بسیاری از خلبانان این جنبه را نادیده می گیرند ، اما به نظر من این بخش بسیار مهمی از پرواز است. به محض بارش اولین برف ها ، من نمی توانم منتظر بمانم تا دوباره برای تمرین روی اسکی آماده شوم – این یکی دیگر از علاقه های بزرگ من است.

در حال حاضر چه می کنید؟

در حال حاضر ، من برای رقابت های نهایی این فصل آماده می شوم و مطمئن هستم که فصل زمستان را با فرم خوب آغاز می کنم. علاوه بر این ، من مدیریت مدرسه پرواز پدرم را بر عهده گرفتم. من از ابتدای سال آن را به همراه سیمون اوبرانر اجرا می کردم. با هم ، ما خلبانان آینده را آموزش داده ایم و تخصص خود را در دوره ها به ارمغان آورده ایم.

برنامه های شما برای دو سال آینده چیست؟

برای فصل آینده ، چند پروژه برنامه ریزی شده دارم. اما ابتدا باید برای فصل زمستان آماده شوم ، جایی که می خواهم بیشتر روی کوهنوردی اسکی تمرکز کنم. سپس یک سال قبل از نسخه بعدی روی Red Bull X-Alps تمرکز می کنم.

مکان مورد علاقه شما برای پرواز کجاست؟

مکان مورد علاقه من برای پرواز ، Schöckl است ، کوهی در اتریش در 15 کیلومتری شمال گراتس که در آن بزرگ شده ام. به نوعی حیاط خلوت من است در اتریش می گوییم “dahoam is holt dahoam” (خانه همیشه در خانه خواهد بود).

در حال حاضر ستاپ بال ترجیحی شما چیست؟

با یک گلایدر فوق سبک وزن با عملکرد بالا D کلاس Skywalk X-Alps4 پرواز میکنیم.

آیا تجهیزات دیگری وجود دارد که دوست دارید در کوه با خود داشته باشید؟

من کمی طرفدار دنده هستم و دوست دارم تجهیزات خوبی داشته باشم که تا حد امکان سبک باشد. در حال حاضر ، ژاکت مورد علاقه من ژاکت Pedroc TirolWool® است زیرا گرم و بسیار سبک و بسته بندی است. و Pedroc Polartec® Power Grid ™ Full-Zip Hoody که یک لایه میانی دارد واقعا خوب است ، اگرچه گاهی اوقات آن را در کنار پوست می پوشم-بسیار راحت است. و من همیشه یک نان نازک بسته بندی می کنم که زیر کلاه ایمنی من قرار می گیرد. بسته مورد علاقه من قطعاً کوله پشتی Salewa Hike X-Alps است که Paul Guschlbauer طراحی کرده است.

برای کوهنوردی و پرواز چه کفشی را ترجیح می دهید؟

کفش مورد علاقه من Ultra Train است. سبک است ، اما از بالشتک و پشتیبانی خوبی برخوردار است.

بسته شما چقدر سنگین است؟

هنگام تمرین ، بسته من با بال و لباس من حدود 7 کیلو وزن دارد. در X-Alps ، شما باید یک لیست مشخص از تجهیزات ایمنی را حمل کنید و بسته شما معمولاً حدود 10 کیلو وزن دارد.

چه نوع غذایی در کوه حمل می کنید؟

من معمولاً شکلات تخته ای و ژل می خورم ، اما اگر مدت بیشتری بیرون باشم ، دوست دارم در خانه چیزی بپزم یا از قبل پخت. بیشتر اوقات ماکارونی است. من عاشق پاستا هستم.

مدیریت ریسک چه نقشی برای شما دارد؟

در پاراگلایدر ، مانند بسیاری از ورزشهای فضای باز ، واقعاً نقش بزرگی ایفا می کند. همیشه بین فشار برای بهبود و فشار بیش از حد ، مرز بسیار ظریفی وجود دارد.

چگونه با اضطراب مقابله می کنید؟

من فکر می کنم تشخیص ترس بسیار مهم است تا بتوانید بفهمید چه زمانی به شدت فشار می آورید. با این حال ، ترس زیاد می تواند تمرکز شما را متوقف کند. در شرایط بد هوا ، جایی برای ترس وجود ندارد. فقط باید تمرکز کنید. بهتر است بعداً به آن برگردید تا به اشتباه خود فکر کنید.

خانواده شما چه نقشی دارند؟

خانواده من واقعاً برای من مهم هستند. آنها در تمام مدت پشت من هستند و این به من قدرت و انرژی زیادی می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.